NABÍDKA VINAŘSTVÍ

Spolupracujeme s nejlepšími moravskými vinaři. Prohlédněte si jejich profily a přijďte si k nám vybrat, ochutnat nebo si u nás rovnou objednejte – dopravu po Karlových Varech a okolí budete mít zdarma. Do vzdálenějších míst přeprava naším spolehlivým partnerem – Messenger. V Májové vinotéce navíc seženete vína, která již nejsou v běžné nabídce vinařů dostupná. V naší vinotéce najdete i nabídku lahodných Portských vín.

Krom vín nabízíme jako jediní v Karlových Varech výborné mandlovky z Hustopečské mandlárny.

Kdykoliv během roku je možné objednat DEGUSTACI z nabídky našich vinařství.  Cena od 250 Kč na osobu. 

 

Vinařství Lahofer

Vinařství Lahofer je jedním z největších pěstitelů vinné révy v České republice. Spolu s firmou Vinice Lahofer obhospodařuje 730 hektarů třeba na tratích Babičák, U Hájku, Volné pole, Waldberg, Lampelberg, Šác, Dolina, Špičák, Lekoun a další. Lahofer se stará i o rajskou vinici na historických terasách pod Chrámem svatého Mikuláše nedaleko centra Znojma. Nabízí celou škálu odrůd vín – Dornfelder, Frankovka, Modrý Portugal, Muller Thurgau, Muškát moravský, Muškát žlutý, Rulandské bílé, Rulandské modré, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Sauvignon, Svatovavřinecké, Tramín červený, Veltínské červené rané, Veltínské zelené či Zweigeltrebe.

V roce 2019 se vinařství přestěhovalo do nových prostor ve vinici U Hájku. V návštěvnické části je možno navštívit LAHOtéku.  Ta slouží jako kombinace prodejny vín, degustační místnosti, vinotéky a místa pro posezení s přáteli nad skleničkou vína. Pro návštěvníky asi nejzajímavější částí je pochozí střecha, která slouží jednak jako vyhlídková terasa do širokého okolí, v létě pak i jako hlediště při kulturních akcích.

Vinařství Štěpánek

Vinařství Štěpánek vyrostlo na rodinné tradici v krásném prostředí vinařské obce Mutěnice v srdci Moravského Slovácka. Vinařství Štěpánek hospodaří na 30 arech vinic po rodičích. V začátcích bylo vinařství odkázáno na nákup hroznů od prověřených pěstitelů. V současnosti je vinařství téměř soběstačné, má vlastních 20 ha vinic v těch nejlepších viničních tratích v Mutěnickém katastru.  Mezi nejčastěji vysazené odrůdy patří Ryzlink rýnský, Sylvánské zelené a velkou příležitost vidí vinařství také v aromatických odrůdách Hibernal, Tramín červený, Pálava, Cabernet blanc. V červených odrůdách může vinařství konkurovat světu v Merlotu a Rulandském modrém.  Kromě sladkých a polosladkých vín, které se těší velké oblibě zákazníků nechybí vína suchá polosuchá, ale také vína ledová či slámová. Pokud je dobrý ročník, tvoří vinařství vína výjimečná jako jsou výběry z bobulí či cibéb. 

Vinařství HAMAN

Vinařství Vinařství Haman je mladé dynamické vinařství založené v roku 2016 působící v malebné vinařské obci Rakvice, která se nachází ve velkopavlovické podoblasti na jihu Moravy.
Nyní aktuálně vinařství obhospodařuje cca 1,7ha vinic (cca 7500. keřů) na viničních tratích Kozí Horky. Zabývá se výrobou lahvového vína pouze z moravských surovin.

Vinařství HAMAN z bílých odrůd pěstuje Veltlínské Zelené, Tramín Červený, Ryzlink Vlašský, Ryzlink Rýnský, Pálava, Rulandské Šedé. Z červených odrůd Zweigeltrebe, Frankovku, Rulandské Modré, Svatovavřinecké, v budoucnu se můžete těšit na Rulandské bílé, Rulandské šedé, Pálavu a nově vyšlechtěné odrůdy Rinot, Johaniter.

vinařství waldberg

Historie vinařství Waldberg sahá do druhé poloviny 18. století, kdy řád premonstrátů z kláštera v Louce u Znojma dal západně od obce Chvalovice zbudovat monumentální pozdně barokní pískovcový sklep a započal v něm výrobu vína. Vinařství WALDBERG obhospodařuje šest vlastních viničních tratí s celkovou rozlohou téměř 100 hektarů. Všechny vinice se nachází jižně od Znojma v okolí vinařských obcí Vrbovec, Dyjákovičky a Chvalovice, v nadmořské výšce od 230 do 280 m n.m. Vinná réva tu má pro svůj růst výborné půdní i klimatické podmínky.  

vinařství hanzel

Vinařství HANZEL se řadí mezi progresivní, středně velké vinařské firmy na Znojemsku, které svou výrobu přívlastkových vín opírají o kvalitní surovinu z vlastních vinic skupiny firem LAHOFER, jejíž je členem. Umění vína není jen sloganem, ikonou Vinařství HANZEL. Je to především přihlášení se k opravdovému umění, jak se k vínu s úctou chovat, jak mu rozumět a jak jeho prostřednictvím přinášet požitek všem našim smyslům. HANZEL se po celou dobu své existence soustředí na výrobu přívlastkových vín výhradně ze Znojemské vinařské podoblasti, roční produkce dnes činí kolem 100 tisíc lahví. Díky majetkovému propojení se silným vinařským partnerem využívá firma nejen již zmiňovanou kvalitní surovinu z vinohradů na Znojemsku, ale i moderní logistiku, spolehlivou vlastní distribuci po celé České republice a další administrativní zázemí. Se svými nejlepšími víny se Vinařství HANZEL každoročně účastní řady tuzemských, ale i zahraničních vinařských soutěží.

nabídka portských vín

V naší nabídce můžete najít i lahodná Portská vína. Portské víno se pěstuje na strmých svazích lemujících řeku Douro asi 140 km na východ od města Porto, resp. její části Vila Nova de Gaia. Portské víno se řadí mezi fortifikovaná (dolihovaná) vína, tzn. že v průběhu fermentačního procesu se asi po 3 až 4 dnech přidává k vínu koncentrovaná vínovice, tzv. Aguardente.

Vinice, které jsou určené pro výrobu portského vína se nacházejí v ohraničené oblasti, která byla založena v roce 1756 markýzem z Pombalu. Tato oblast se do dnešního dne nezměnila a je to nejstarší přesně vymezená vinná oblast.

Konečný obsah alkoholu v portském víně dosahuje 19 až 23 %. V naší nabídce můžete najít vína značek Kopke, Pimenta, Atlantico, Valcatrina, Messias a jiná.

Vinařství ANNOVINO Lednice

Vinice najdete v lokalitách, kde se kdysi rozlévalo třetihorní moře, na dohled hladinám zdejších rybníků a tak blízko slunci, jak jen to jde. Vína jsou šťavnatá, ovocitá a s příjemnou mineralitou, oceňovaná na četných soutěžích. Součástí vinařství Annovino je Valtické Podzemí unikátní labyrint historických vinných sklepů.

Výkladní skříní vinařství je odrůda Rulandské šedé, velkou radost  dělají také odrůdy Hibernal, Ryzlink vlašský, Tramín, Pálava, Rulandské modré a Veltlín zelený.

Oblíbené jsou také klarety, přírodně sladké výběry až po výběry z bobulí a cibéb.

Ochutnejte jedinečné Lednické Višňovénebo Honey’s, tedy Medové. Tato patentovaná kombinace vína, ovoce a medu se už zabydlela i v zahraničí. 

Objednejte si & ptejte se

Máte chuť na některé z námi nabízených vín? Objednejte si ho! Zavolejte nám na telefon + 420 606 063 682 a rádi Vám doporučíme to nejlepší přímo pro Vás. Společně se pak domluvíme na přesném obsahu objednávky, způsobu dodání i platbě.

Dopravu po Karlových Varech a okolí budete mít zdarma.

 

Stavte se u nás

Pod Rybníkem 334, Jenišov u Karlových Varů 362 11

Email: marian.gucik@tiscali.cz

Telefon: +420 606 063 682