NABÍDKA VINAŘSTVÍ

Spolupracujeme s nejlepšími moravskými vinaři. Prohlédněte si jejich profily a aktuální nabídky, přijďte si k nám vybrat, ochutnat nebo si u nás rovnou objednejte – dopravu po Karlových Varech a okolí budete mít zdarma. Do vzdálenějších míst přeprava naším spolehlivým partnerem – Messenger. V Májové vinotéce navíc seženete vína, která již nejsou v běžné nabídce vinařů dostupná.

Vinařství Lahofer

Vinařství Lahofer je jedním z největších pěstitělů vinné révy v České republice. Spolu s firmou Vinice Lahofer obhospodařuje 430 hektarů třeba na tratích Babičák, U Hájku, Volné pole, Waldberg, Lampelberg, Šác, Dolina, Špičák, Lekoun a další. Lahofer se stará i o rajskou vinici na historických teraách pod Chrámem svatého Mikuláše nedaleko centra Znojma. Nabízí celou škálu odrůd vín – Dornfelder, Frankovka, Modrý Portugal, Muller Thurgau, Muškát moravský, Muškát žlutý, Rulandské bílé, Rulandské modré, Rulansdké šedé, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Sauvignon, Svatovavřinecké, Tramín červený, Veltínské červené rané, Veltínské zelené či Zweigeltrebe.

Prohlédněte si kompletní nabídku!

Vinařství Štěpánek

Pro vinařství Štěpánek je při výrobě vín prioritou vinná réva té nejvyšší kvality, která je odrazem jejich každodenní práce. Vyrábějí unikátní bílá a růžová vína s nižším obsahem alkoholu a vyšším obsahem zbytkového cukru. Zároveň hledají ideální poměr mezi přírodním cukrem a kyselinkou.

Při výrobě vín čerpají ze zkušeností, které jsou v rodině předávány po několik generací, ale také osobně získány v zahraničí.  Jejich výzvou je vyrábět vína nejvyšší kvality s jedinečností svého regionu. To vše dotváří nezaměnitelný charakter jejich autentických vín. Spojuje je láska a nadšení pro to, co dělají.

Prohlédněte si kompletní nabídku!

Vinařství Velké Bílovice

Vinařství Velké Bílovice vzniklo v roce 2011, kdy byla zahájena rekonstrukce objektu, která pokračuje dodnes. Avšak počátky objektu sahají až do roku 1946. Firma se zpočátku zabývala pouze nákupem a prodejem vína , dnes již zpracovávají vína z vlastních vinic. Patří k jednomu z největších dovozců zahraničních vín v ČR, v současné době se zaměřují i na produkci moravských vín z vlastních vinic. Pro své produkty i služby hledají stále nové trhy, a proto se v poslední době zaměřují také na export. S výrobní kapacitou 4 miliony litrů se řadí mezi přední zpracovatele vína v České republice.

Prohlédněte si kompletní nabídku!

 

Štěpán Maňák

Firma rodinného typu založená v roce 1992. Nachází se ve slovácké podoblasti jižní Moravy, asi 6km od Kyjova. Právě na těchto jižních svazích, které dávají této krajině malebný ráz, jsou nejlepší vinice.  Štěpán Maňák obdělává vinice v katastru obce Kostelec, kde v trati Stará hora má přes 4ha vinic, na kterých jsou odrůdy Rulandské bílé, Muškát moravský a Muller Thurgau. V katastru obce Hýsly obdělávají 5ha vinic s odrůdami Merlot, Muškát moravský, Sauvignon, Rulandské modré, Chardonnay, Muller Thurgau a Veltínské červené rané.

Prohlédněte si kompletní nabídku!

 

Šlechtitelská stanice vinařská - velké pavlovice

Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice navázala na tradici „Zemské révové školy“ založené v roce 1901 k jejímuž odkazu se hrdě hlásí. Byla zde vyšlechtěna odrůda André a započaty práce na vyšlechtění odrůd Pálava, Aurelius a Agni, které byly dokončeny později v Perné. Cílená selekce z nejlepších klonů udržovacího šlechtění ve spojení s půdními a klimatickými podmínkami tzv. „terroir“, tvoří základ pro vypěstování výborné suroviny, převážně v nejvyšší jakosti, pro výrobu přívlastkových vín, která tvoří více než 90 % produkce. U vín je oceňován především jejich odrůdový charakter a čistota, umocněný vysokou přírodní vyzrálostí hroznů z přísně limitované sklizně.

Prohlédněte si kompletní nabídku

Vinařství Hanzel

Hledáte-li více než pouhé víno, pak je vinařství Hanzel rozhodně správnou volbou. Nahlédněte do umění vína, ve kterém spojují krásy jižní Moravy s jedinečnou chutí, osobním přístupem a rodinnou atmosférou svého vinařství. Domovem jejich přívlastkových vín jsou viniční tratě v okolí Miroslavi, jako například Weinperky nebo Volná pole. Na kvalitu hroznů kladou maximální důraz, proto používají nejmodernější technologie, které zaručují jejich šetrné zpracování. Stále ale vycházejí z tradičních postupů, které byly výchozí pro zpracování hroznů v minulosti.

Prohlédněte si kompletní nabídku!

 

 

Vinařství Vajbar

Vinařství Vajbar sídlí ve vinařské obci Rakvice, která je součástí velkopavlovické vinařské podoblasti. Vinařský provoz však najdete v nedaleké obci Zaječí. Mezi firemní vinotékou v Rakvicích a výrobou s vlastní vinotékou a degustačním sklepem vede krásná cyklostezka mezi vinohrady.

 Výroba vína, na jejíž kvalitu je kladen maximální důraz, je podpořena osobním přístupem sklepmistra a zvolením vhodné technologie. Sklepní hospodářství využívá veškerou moderní technologii, která je zapotřebí při výrobě vína.

Prohlédněte si kompletní nabídku!

 

rodinné vinařství Vinofol Novosedly

Vinařství Novosedly VINOFOL je rodinné vinařství, vedou je bratři Pavel a Richard Foltýnovi, do práce jsou zapojeni i další členové rodiny.

Od roku 1992 vybudovali moderní vinařský podnik vybavený veškerou potřebnou soudobou technologií od příjmu hroznů přes různé volitelné způsoby vinifikace a zrání až po šetrnou filtraci a moderní lahvování. Dnes patří k technologicky nejlépe vybaveným podnikům.

Prohlédněte si kompletní nabídku!

ANNOVINO

Přívlastková vína s původem hroznů v Lednicko-valtického areálu a z vinohradů Mendelovy univerzity. Vína určená pro vyšší gastronomii, vinotéky a pro milovníky dobrého moravského vína.

Prohlédněte si kompletní nabídku!

Novinka:

Vinařství Pfeffer

Vinařství Pfeffer se nachází v obci Rakvice, v nejjižnějším koutě jižní Moravy, v místě, kde Dyje obtéká vápencové vrchy Pálavy. V tomto poetickém kraji lužních lesů, rybníků, luk, mandloní a vinohradů, v jižní části Hanáckého Slovácka, leží Rakvice – obec, jejímuž znaku vévodí červený rak a modrý vinný hrozen.

Vína vyrábí za použití moderních technologií skloubených s tradičními postupy. Roční produkce freshových lahvových vín s příjemnou aromatikou je cca 70 tisíc lahví.
Vinařství se také zabývá distribucí sudových vín v KEG sudech  z významných světových lokalit – Maďarsko, Slovensko, Španělsko a Itálie .

Významným úspěchem vinařství Pfeffer jsou dvě zlaté a jedna stříbrná medaile z mezinárodní soutěže Meditrina 2018, která se konala 10.3.2018 v Žabčicích. Bodovala vína ze sklizně ročníku 2017 a to následovně:

Zlatá medaile
– Pálava 2017, výběr z hroznů, obec Novosedly, trať Slunečná, šarže 18/17
– Svatovavřinecké 2017, pozdní sběr, obec Němčičky, trať Dlouhé Kněžské, šarže 15/17

Stříbrná medaile
– Veltlínské zelené 2017, pozdní sběr, obec Čejč, trať Hrubé, šarže 28/17

Prohlédněte si kompletní nabídku!

         

Objednejte si & ptejte se

Máte chuť na některé z námi nabízených vín? Objednejte si ho! Zavolejte nám na telefon + 420 727 807 645 a rádi vám doporučíme to nejlepší přímo pro vás. Společně se pak domluvíme na přesném obsahu objednávky, způsobu dodání i platbě.

Dopravu po Karlových Varech a okolí budete mít zdarma.

 

Májová vinotéka

Pod Rybníkem 576, Jenišov u Karlových Varů 362 11

Email: marian.gucik@tiscali.cz

Telefon: +420 727 807 645